PDA

Επιστροφή στο Forum : Syllabate tsi kleptapodoxoi

koko
28-03-04, 19:20
Ενα μήνευμα του Παργυρεύοντος (ότινον υπάγει γυρεύοντος) μοι ανεκοίνωσεν ότις εγκατέστευσεν την αριστεύσασα εις τα καλλιστεία κεραίαν μου εις το λίνκ του μετά του Μιχμιχός.
Σας περτικαλώ αυιτό το σχέδιον καταπάτησης του αιγιαλού να ανακληθεί αμέσως και να επιστραφεί η πολύτιμος κεραία μου αμέσως αλλιώς θα εγκαλέσω την αστυνομικήν υποδιεύθυνσις τροχαίας να συλλάβει το τσαπί (δεν ξεύρω δια οποίον λόγον επέλεξα αυιτό, μάλλον ένεκες το ετούτο του ότινον θυμίζει κάτι τις φυτικούς πιροελεύσεως).

κοκό@την_κεραιούλα_μου_καλιέ.νετο_σκέτο
ΠιΕς: Εδημοσίευσα την διαμαρτυρίαν μου εδώ δια να ιδούσι με τα μάτια τσι όλαι αι εταιρία ότιναι έσπευσον να σας επιδοτεύσουσι πως πιρόκεισθε δια χορόν μετεμφιεσμένων (δηλαδής, μασκαράδαι).

Lewis
28-03-04, 21:43
Ενα μήνευμα του Παργυρεύοντος (ότινον υπάγει γυρεύοντος) μοι ανεκοίνωσεν ότις εγκατέστευσεν την αριστεύσασα εις τα καλλιστεία κεραίαν μου εις το λίνκ του μετά του Μιχμιχός.
Σας περτικαλώ αυιτό το σχέδιον καταπάτησης του αιγιαλού να ανακληθεί αμέσως και να επιστραφεί η πολύτιμος κεραία μου αμέσως αλλιώς θα εγκαλέσω την αστυνομικήν υποδιεύθυνσις τροχαίας να συλλάβει το τσαπί (δεν ξεύρω δια οποίον λόγον επέλεξα αυιτό, μάλλον ένεκες το ετούτο του ότινον θυμίζει κάτι τις φυτικούς πιροελεύσεως).

ΠιΕς: Εδημοσίευσα την διαμαρτυρίαν μου εδώ δια να ιδούσι με τα μάτια τσι όλαι αι εταιρία ότιναι έσπευσον να σας επιδοτεύσουσι πως πιρόκεισθε δια χορόν μετεμφιεσμένων (δηλαδής, μασκαράδαι).

Σε ένδειξη συμπαράστασης, λαέ, εάν δεν επιστραφεί η κεραία πάραυτα, εκτός του ότι όλοι θα απαστράπς τον Παπαραργυράκ, θα του βάλω mac filtering που θα πάει βροχή και αντάρα...

έχει 24 ώρες, δεδομένου του δόλου, διατί όταν μαζεύαμε τις κεραίες, έδειξε ιδσαίτερον ζήλον δια το συμμάζευμα αυιτής της κεραίας, συγκεκριμένως..

Κάτι εψυλλιάσθην, διότι μιά μας τα εζάλιζε με τα ενδερμάτινα καθίσματα του Τοιούτου του, και μιά εκαίγετο να τσιμπήσει (εις την λαική γλώσσαν) την κοκο-κεραία....

pargyrak
29-03-04, 00:14

Καλιέ αντί να είσθε εθνικώς υπηρήφανος δια την εγκατάσταση της κεραίας σας εις το ιστορικόν τοιούτον λίνκ γκρινιάζεται ωσάν γεροντοκόρη γυνή.

Μη στεναχωρεύεσθαι διότις η κεραία σας θα αντικατασταθεί λίαν συντόμως από άλλη ίδια.

pargy

koko
29-03-04, 08:54
Καλιέ αντί να είσθε εθνικώς υπηρήφανος δια την εγκατάσταση της κεραίας σας εις το ιστορικόν τοιούτον λίνκ γκρινιάζεται ωσάν γεροντοκόρη γυνή.

Αμάϊν πια αυιτό το λίνκ Παργυράκ-Μιχμιχ. Πόσες φορές θα επαναμαναστηθεί; Μπριε, δεν τσακίζεσθε λιέω εγώ να διαπράξετε το λίνκ Κέϊνιμπαλ-Σιτήλ ότινον έχει ζαβλακωθεί εδώ και κάτι μήναι και ουδείς χολοσκεί να το επαναυτώσει.
Τες παν, ας ελπίσω να καταφέρουσι κάτι το Ελδίμ και το Σιντιθέλω δια την αποκατάστασις σύνδεσης με την πλευράν εκείνην.

κορ@grafeio.ear.eu.int

StargazeR
29-03-04, 12:37
Μπριε, δεν τσακίζεσθε λιέω εγώ να διαπράξετε το λίνκ Κέϊνιμπαλ-Σιτήλ ότινον έχει ζαβλακωθεί εδώ και κάτι μήναι και ουδείς χολοσκεί να το επαναυτώσει.

Έεεετσι! πες τα!

loucas
29-03-04, 12:41
απο οτι γνωριζω το προβλημα με το link κανιβαλου-ατσαλενιου εχει να κανει με ξεκεντραρισμα κεραιας λογω ανεμων...

επισης απο οσο γνωριζω δεν εχει αποκατασταθει λογω αδυναμιας προσβασης στο χωρο που κατοικοεδρευει ο κανιβαλικος εξοπλισμος. Φανταζομαι αν αυτο το προβλημα δεν λυθει ή δεν αναπτυχθει ενα τηλεπαθητικο συστημα επιλυσης προβληματων δεν θα δουμε λευκη ημερα...

Seac
29-03-04, 12:48
Μπριε, δεν τσακίζεσθε λιέω εγώ να διαπράξετε το λίνκ Κέϊνιμπαλ-Σιτήλ ότινον έχει ζαβλακωθεί εδώ και κάτι μήναι και ουδείς χολοσκεί να το επαναυτώσει.

Έεεετσι! πες τα!

An kai pleon ligo off topic na sas enimeroso kyrioi pos gia tin zev3i cannibal me steel mia xara xoloskun diaforoi .Otan kata to antenna fest eftasa ston jobo gia na tu po gia tin xalasmeni tu kerea (etsi mu eixan pei diladi) aftos mono pu den ekane BAM legontas mu oti ton eixan pri3ei idi 100 atoma prin apo mena gia na ftia3ei to link kai pos eleg3e idi tin kerea kai den fteei afti .
Parapera mu eipe pos 8elei na alla3ei to configuration tu interface i kai to interface to idio giati an kai ola deixnun ok i zev3i den leiturgei .
Den gnorizo ti egeine parapera alla den borume na kanume kai polla , apla perimenume elpizontas na brei o jobo tin akri syntoma.

StargazeR
29-03-04, 16:24
Λοιπόν...
Όταν ρώτησα τον maax τι γίνεται με το εν λόγω link μου είχε πει ότι μάλλον κάποια κεραία με τον αέρα που είχε σε κάποια φάση έχει κουνηθεί και δεν παίζει.
Ο jobo μας είπε (όλους εμάς που τον ζαλίζουμε) ότι έχει πάει 3 φορές μέχρι τώρα στο σχολείο για το συγκεκριμένο θέμα και δε βρήκε τι φταίει. Η μόνη λύση που έμεινε, μας είπε, είναι να τα ξυλώσει όλα (κεραία και if προς steel) και να τα ξαναστήσει.

Προτείνω να αναλάβει το θέμα η ομάδα εγκαταστάσεων του twmn ;)
(δηλαδή να ξανασυντονιστούν οι κεραίες εκατέρωθεν, να ελεχθούν τυχόν ασυμβατότητες σε περίπτωση που έχει γίνει κάποια αλλαγή κάρτας κτλ)

Δε ξέρω ούτε με ενδιαφέρει ποιος φταίει αλλά είναι απαράδεκτο το ότι δεν ενδιαφέρεται κανείς τόσο καιρό.

Ειλικρινά έχω μετανιώσει εκείνο το βράδυ που το ξενυχτήσαμε με τον dk6, καθώς χρειάστηκε αλλαγή motherboard, επεξεργαστή, μνήμης, καρτών κτλ ο server (ολική αναβάθμιση δηλαδή) και για να παίζει ο κόμβος "medusa"...

τεσπα...

ΥΓ.: Θέλετε να το μεταφέρω σε καινούριο θέμα? Ας κάνουν από ένα reply οι jobo και maax ή steel για να μας ενημερώσουν και το κλείνουμε το topic...

jObo
31-03-04, 02:15
Sto programma mou einai na pao to s/k na ksanastiso oli tin meria pros steel.
Kalou kakou pira kai ena mpoukalaki agiasmo mipos xriastei.

Pragmatika exo apibdisei me auto to prama.

Kai sorry gia to kommati pou mporei na ftaio ego.

ametanoitos,
/jObo.

Maax
01-04-04, 00:13
o Steel exei vare8ei na allazei kartes, vasika 2 kartes enterasys kai cisco se adhoc mode.
Twra pou kalyterepse o kairos me thn cisco ta apotelesmata einai polyyy kalytera apo thn enterasys sto 8ema tou Link (monimo kai sta 11 mbps), to OSPF einai monima kolhmeno sto init , opote den pairnane ta routing!!!!!!!!!!!!!
enw fainete pws yparxei link den mporoume na pingaroume to interface 10.122.255.27