PDA

Επιστροφή στο Forum : Σας άρεσε η παρουσία του TWMN στην Infosystem 2006 ;

Lewis
30-09-06, 17:33
να κάνουμε και μιά δημοσκόπηση, για το αν σας άρεσε η παρουσία του TWMN στην infosystem 2006..

Petrakeas
30-09-06, 17:55
Πάρα πολύ καλή παρουσία! Πραγματικά είχε τον περισσότερο κόσμο από τα παρισσότερα stands! Αυτό οφείλεται και στην κεραία ανησυχητικών διαστάσεων, που τραβούσε το μάτι όσων δεν ήξεραν!
Επίσης, πολύ καλή κίνηση ο διαγωνισμός. Δεν το ήξερα.. Η κεραία που κερδίζει ο νικητής ήταν εκείνη η μεγάλη??? Υπάρχουν πολλές συμμετοχές;
Πολύ καλός και ο χάρτης με τα λαμπάκια. Δίνει μια σύντομη περιγραφή του TWMN σε κάποιον που δεν έχει ιδέα τι είναι.
Τέλος, είχε μπλουζάκια medium και small!!!

Jef
30-09-06, 21:45
την πεμπτη το μεσημερι που πέρασα (λιγο μετα που ανοιξε η εκθεση), ειχε ελλειψεις (π.χ. διαφημιστικά φυλλάδια, video στα monitor, κ.α), οποτε η γνωμη μου μαλλον δεν θα ειναι αντικειμενική, οποτε δεν ψηφίζω :)

νομιζω οτι οι οργανωτές και τα παιδια που κάνουν τις βαρδιες, αξίζουν ενα "μπραβο", όσο καλό ή κακο ειναι το αποτελεσμα.

και μονο που είμασταν εκει, μετράει πολύ.
απο οτι ακουσα, είχαμε και πολυ κοσμο (επισκεπτες).
Τελος πάντων, ας τελειώσει με το καλό και τα υπολοιπα τα συζητάμε μετα.

Και ας μάθουμε απο τα λάθη μας, του χρόνου να ειμαστε καλυτεροι.

lpap
30-09-06, 22:36
Πολύ καλή δουλειά.

Μπράβο σε όλους τους συντελεστές της προσπάθειας.

Orion, βγάλτε και ένα "official" report, όπως το ζήσατε εσείς από "μέσα".

Κατά τα υπόλοιπα, όμως, η Ιnfosystem ήταν εφέτος γενικά ένα μεγάλο φέσι. Και έχω τη γνώμη ότι αυτό ΔΕΝ είναι τυχαίο. Κάποιοι "από μέσα" προσπαθούν να υποβαθμίσουν την helexpo και τις κλαδικές εκθέσεις στη Θεσσαλονίκη - βέβαια με την χάλια κομματική (αποδι)οργάνωση της helexpo τόσων δεκαετιών, που και σήμερα συνεχίζει σε χειρότερο βαθμό, δεν χρειάζεται και μεγάλη προσπάθεια. Να δούμε μέχρι πότε θα αντέξει η helexpo τον "πόλεμο", για να γίνει τελικά ο χώρος της έκθεσης οικόπεδα για τους ημετέρους που ετοιμάζονται να "φάνε το φιλέτο".

Και πάλι μπράβο στους συντελεστές!

SkySurfer
30-09-06, 22:40
την πεμπτη το μεσημερι που πέρασα (λιγο μετα που ανοιξε η εκθεση), ειχε ελλειψεις (π.χ. διαφημιστικά φυλλάδια, video στα monitor, κ.α), οποτε η γνωμη μου μαλλον δεν θα ειναι αντικειμενική, οποτε δεν ψηφίζω :)

νομιζω οτι οι οργανωτές και τα παιδια που κάνουν τις βαρδιες, αξίζουν ενα "μπραβο", όσο καλό ή κακο ειναι το αποτελεσμα.

και μονο που είμασταν εκει, μετράει πολύ.
απο οτι ακουσα, είχαμε και πολυ κοσμο (επισκεπτες).
Τελος πάντων, ας τελειώσει με το καλό και τα υπολοιπα τα συζητάμε μετα.

Και ας μάθουμε απο τα λάθη μας, του χρόνου να ειμαστε καλυτεροι.

Την ώρα που πέρασες δεν είχε έρθει τίποτα απο αυτά που περιμέναμε! Αν ερχόσουν απο Παρασεκυή και μετά θα έβλεπες οτι όλα είναι τέλεια. Τα έντυπα είναι καταπληκτικά και πολλά. Δεν σταματάμε να δίνουμε. Στήθηκαν και οι κάμερες και οι κεραίες και taratsorouters και όλα! Σήμερα είχαμε και event: overclocking ενός Conroe με ξηρό πάγο (-73 βαθμοί!).

Το περίπτερο μαζεύει πάρα πολύ κόσμο και είναι απο τα πιο καλοστημένα. Μέχρι και τηλέφωνο έχουμε!

janus
30-09-06, 22:54
Νομίζω οτι η παρουσία μας στην Infosystem ήταν το μόνο ζωντανό πράγμα εκει μέσα! απόδειξη οτι ήμασταν οι μόνοι που κλείναμε το μαγαζί...και το κάναμε με ευχαρίστηση.Μπράβο σε όλους αυτούς που δώσανε τον προσωπικό τους χρόνο για να μαζέψουν τους χορηγούς για να μοντάρουν τα videο για να φτιάξουν και να παραγγείλουν μπλουζάκια αυτοκόλητα και προ παντων να είναι εκει και να δίνουν πληροφορίες για τα παντα.(αυτοκόλητα δεν πήρα ούτε κουπόνι για την κλήρωση άλλα πέρασα ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΑ και το έζησα όσο πρόλαβα απο μέσα - έχει και άυριο).ΜΠΡΑΒΟ

satfoxy
30-09-06, 23:10
Περασα και γνωρισα και τα παιδια Ditheo και kfrei και θα ηθελα να τους ευχαριστησω για την υπομονη τους να απαντησουν σε ολες τις ερωτησεις που τους εκανα.
Ενα μεγαλο μπραβο σε ολους για την προσπαθεια τους.
Φιλικα satfoxy

AgentCain
01-10-06, 00:34
Kai egw me th seira mou edwsa to paron sto stand tous gia na gnwrisw ton orion ton jocker kai kana dyo allous
htan kalyterh apo to 2004 kai malista akousa kai thetika sxolia apo allous ethetes gia thn epityxia ths douleias sas
ena megalo mpravo kai protroph gia na synexisete th kalh douleia

Insane
01-10-06, 12:28
Το stand του twmn ηταν η εξέρεση στην αποτυχημένη κατα τη γνωμη μου και φετος Infosystem.Ενα μπράβο στα παιδια για την οργανωση και ειδικα για το oveclocking event(αν και τους ταλαιπωρησε καπως η αρχη) που μαζεψε ολη την εκθεση στο stand.Αντε και του χρονου ακομα καλητερα.:)

general
01-10-06, 21:18
Ενα μεγαλο μπραβο στα παιδια που τρεξαν κουραστικαν και υδρωσαν για αυτο τελειο αποτελεσμα!!!!!ευχομαι και του χρονου ακομα καλυτερα (αν υπαρχει καλυτερα)

kondorgr
01-10-06, 21:43
makari na anevoyn kai ta standards tis infosystem. alla emeis panta tha prepei na eimaste korifi. makari na mporesw toy hronoy na voithisw kai egw sto treksimo kai ohi mono me tin paroysia moy sto stand. eyharistoyme oloys osoys etreksan

LIApeace
01-10-06, 21:54
Poly kalh douleia paidia ante kai tou xronou kalytera !!!! kai oxi mono 45 m^2 periptero alla 1045!!!

Mprabo se olous...............

ditheo
01-10-06, 23:25
Εμένα φέτος η infosystem μου φάνηκε πιο ζωντανή. Το θέμα είναι και τί ζητάμε από μια έκθεση πληροφορικής. Μέχρι να έρθει η 24+Mbit adsl γραμμή στην Ελλάδα η καινοτομία στις ευρυζωνικές συνδέσεις θα είναι το ασύρματο...

123456789
01-10-06, 23:52
Το μόνο που άξιζε σε όλη την έκθεση.

Ευχαριστούμε όλους για το χρόνο, το χρήμα και το μεράκι που διέθεσαν για να απολαμβάνουν όλο και περισσότεροι αυτό το ανοικτό δίκτυο και την κοινότητά του.

petrogazz
02-10-06, 00:05
Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους σας. Πραγματικά το stand σήμερα που πέρασα ξεχείλιζε από κόσμο. Δυστυχώς δεν έιχα χρόνο για να κάτσω να τα πούμε. Πάντως μου άρεσε πολύ και πιστεύω πως ξεχώριζε μέσα στην κατά τα άλλα μέτρια έκθεση.
Πάντα τέτοια!!!

Spirakos
02-10-06, 00:11
Πραγματικά, δεν περίμενα τόση μεγάλη επιτυχία σtο stand, Η παρουσίαση τα έντυπα κλπ. ήταν όλα άψογα. Ένα μεγάλο μπράβο στα παιδία που αφιέρωσαν χρόνο, χρήμα και κόπο για αυτό το άριστο αποτέλεσμα !!!!

sakis_the_fraud
02-10-06, 00:20
το μονο περιπτερο στην εκθεση με ζωη!!!

πραγματικα τελειος ο χαρτης της θεσσαλονικης με λαμπακια στους κομβους!!!

πορωθηκα και με την τεραστιων διαστασεων κεραια την οποια ο ξαδερφος μου κοιτουσε κανενα 10λεπτο με ανοικτο στομα!!!

ο διαγωνισμος μαζεψε κοσμο και τα PCια με την υδροψυξη εκαναν μπαμ μεσα στην (γνωστη πια) σαβουρα της Infosystem.

διστυχως δεν ειχα χρονο να κατσω για να τα πουμε, αλλωστε ολοι ενημερωναν υποψηφιους clients και εγω δεν ειχα χρονο να περιμενω...

στα γρηγορα ειδα τον orion που καμαρωνε τον εαυτο του στην TV στο αφιερωμα της ERT-3 και τον PC-Killer που φωτογραφιζοταν με αιθεριες υπαρξεις μπροστα απο την τεραστια κεραια!

(τους αλλους απλα δεν τους ξερω!)

StargazeR
02-10-06, 00:26
To stand ήταν αναμενόμενο να έχει επιτυχία, όπως και το 2004...
Στα συν, ο χάρτης με τα ledάκια που δεν είχε προλάβει να ετοιμαστεί το 2004, και οι 'συχνές ερωτήσεις' στα ενημερωτικά φυλλάδια.

Αλλά τη ζωντανή infosystem που την είδατε (εκτός από τις 'ζωντανές' παρουσίες). Από εταιρίες είναι όλο και πιο λίγες και πάει από το κακό στο χειρότερο. Όλες στην comdex στην Αθήνα θα πάνε.

vagsk
02-10-06, 04:36
Ήταν όλα τέλεια. Ενημερωτικά φυλλάδια, διαγωνισμοί, κεραίες να ξεπροβάλλουν ως φόντο.:D Δεν είναι και τυχαίο άλλοστε πως είχε τόσο κόσμο. (και χωρίς καμιά ψηλή χαζοξανθιά να μοιράζει φυλλάδια κοντά στο stand):D

Ήμουν μάλλον λιγάκι άτυχος και δεν κατάφερα να μιλήσω με τα παιδιά του twmn όσο θα ήθελα αφού την ώρα που πέρασα γινόταν overclocking με ξηρό πάγο στον επίμαχο intel επεξεργαστή και γινόταν κυριολεκτικά πανικός.

Αλήθεια το μπουκαλάκι που έμοιαζε με οινοπνευμα που ρίχνατε μέσα για να ψυχθεί ο επεξεργαστής τι ήταν;:confused:

Τέλοσπάντων η παρουσία ήταν καταπληκτική._

Lewis
02-10-06, 04:46
Kai egw me th seira mou edwsa to paron sto stand tous gia na .....

στο stand μας !

μας = πρώτο πληθυντικό
τους = δεύτερο πληθυντικό

εκτός και αν δεν θεωρείς τον εαυτό σου μέρος της κοινότητας..
πράγμα που δεν νομίζω..

μπορεί τώρα να μην έτρεξες, αλλα, θάρθει και η ώρα σου Πολίτη Κέιν...
:):):)

rigel
02-10-06, 09:14
api8ani i prospa8ia ke iperoxo to apotelesma .
KAPIOI etre3an para poli , tapina , a8oriba , panta xamogelastoi .
me tetia fotina digmata ΑΛΤΡΟΪΣΜΟΥ , den mprori para i kinotita mas na pigeni PANTA MPROSTA .-

CybOrg
02-10-06, 11:28
... " Τ Ε Λ Ε Ι Α " Οργάνωση, Στήσιμο, Ομαδικότητα, Ζωντάνια στο Stand του TWMN μας. Χαίρομαι που έλαβα μέρος έστω με μία ελάχιστη ( δυστυχώς δέν είχα άλλο χρόνο ) εθελοντική βοήθεια στο στήσιμο της Τετάρτης. Ακόμα και ώς επισκέπτης το Σάββατο. Μακάρι να είμουν και στο Ξεστήσιμο... :( - Λοιπάμαι , δέν μπόρεσα. Εάν ήταν Σήμερα Δευτέρα 02/10/2006 { Καλό Μήνα & Εβδομάδα }
το βραδάκι θα μπορούσα αρκετά.

Όσο μπόρεσα κι εγώ να διακρίνω με την βόλτα στην έκθεση του Σαββάτου, πραγματικά το stand μας είχε ποοολλυυύ κόσμο, σε σύγκριση με άλλα!!

Prosagon
02-10-06, 19:58
sinxaritiria se ola ta paidia gia ta xrimata, ton kopo kai tin ora pou diethesan. san aplos kai antikimenikos episkeptis tis infosystem theoro oti to pio ousiastiko periptero (gia ton aplo episkepti panta) itan to diko mas!
bebaios i monadiki elipsi itan oi aitheries iparkseis ksanthou genous (toulaxiston tin kiriaki to mesimeraki pou perasa mia bolta) alla pistebo oti o sintrofos euris epaksia kalipse to keno tous!!!!!!

:--ppppppppppppppppppppppppppp

vagsk
02-10-06, 20:18
στο stand μας !

μας = πρώτο πληθυντικό

πράγμα που δεν νομίζω..

Καλά ντε μη βαράς κιόλας :confused: . Το μήνυμα γράφτηκε μετά τις 3 το βράδυ και είχα ήδη παραδόσει πνέυμα. Νοητικές λειτουργίες στο 10%. Η αλήθεια είναι ότι δεν έτρεξα ... αλλά είμαι και θύμα διπλής εξεταστικής Σεπτέμβη.:mad:

Lewis
02-10-06, 20:23
Καλά ντε μη βαράς κιόλας :confused: . Το μήνυμα γράφτηκε μετά τις 3 το βράδυ και είχα ήδη παραδόσει πνέυμα. Νοητικές λειτουργίες στο 10%. Η αλήθεια είναι ότι δεν έτρεξα ... αλλά είμαι και θύμα διπλής εξεταστικής Σεπτέμβη.:mad:

κατ' αρχάς είχα smileys από κάτω.. :)
κατά δεύτερον, στο wireless δουλεύουμε 24/7 :)
δεν έχει suspend mode, hibernate, κλπ...

..δεν περπατάμε, τρέχουμεεεεεεε.. !

AgentCain
03-10-06, 00:03
στο stand μας !

μας = πρώτο πληθυντικό

πράγμα που δεν νομίζω..

An kai thewrw oti eimai melos ths koinothtas logo ths megalhs apodoxhs pou deixnete, den tha parw to vaptisma tou pyros an den prosferw kati parapanw...

klainmain
03-10-06, 00:19
Πολύ ωραίο stand με αρκετή κίνηση...
Πολύ καλή υποστήριξη για τον όποιο αρχάριο θα ενδιαφερόταν...
Γενικά πολύ καλή παρουσία (απο τις καλύτερες).
Είδα τον eleven με τα ψυκτικά κολποσχέδια κ τον orion με το τρέξιμο για τα μπλουζάκια (και το ξενέρωμα όταν συνειδητοποίησα οτι τον βλέπω μεν, αλλα πολύ δύσκολα θα συνδεθώ λόγω απόστασης).
Πολύ "ζωντανό".... Α! Και μου άρεσαν και πολύ τα φυλλάδια (άσχετο).
Συγχαρητήρια σε όσους έτρεξαν...
Τώρα τρέχω κ εγώ για δουλειά...
Cheers!

vagsk
03-10-06, 00:36
κατ' αρχάς είχα smileys από κάτω.. :)
κατά δεύτερον, στο wireless δουλεύουμε 24/7 :)
δεν έχει suspend mode, hibernate, κλπ...

..δεν περπατάμε, τρέχουμεεεεεεε.. !

Με φοβίζεις μιας και τελειώνει η αναβολή μου από το στρατό ... :p

Υ.Γ. Τα είδα τα smileys :) και συγνώμη αν ήμουν κάπως απότομος ... απλά αυτή η βδομάδα πάει από το κακό στο χειρότερο ...

Υ.Γ. 2 Και για να μην βγαίνουμε και off - topic

Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΟΥ TWMN ΣΤΗΝ INFOSYSTEM ΗΤΑΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ._ :)

kimi
04-10-06, 13:43
Συγχαρητήρια παιδιά για την παρουσία σας εκεί ήταν ό,τι χρειαζόμασταν για να αυξηθεί η παρέα των "ασύρματων" παιδιών.