PDA

Επιστροφή στο Forum : Αναγκη για κομβο στο κεντρο (Αντιγονιδων)

dalai
27-01-08, 16:53
Εχει περασει πολυς καιρος απο τοτε που αρχισε να με ενοχλει το συγκεκριμενο σημειο. Ειναι πολοι οι φιλοι που θελουν να συνδεθουν και δυστοιχως αυτο ειναι πολυ δυσκολο ή και αδυνατο.
Για να γινω πιο συγκεκριμενος βλεποντασ την συνημενη φωτογραφια 8α παρατηρησετε 3 ΑΡ . Αναλυτηκα για το καθε ενα ΑΠ γνωριζετε.Επιγραμματικα και οσον αφορα το κοματι που βρισκετε μεσα στον κοκκινο κυκλο παρατηρουμε για κοντινους κομβους τους¨ elessar , eleven kai vegas
Elessar: Ακρως προβληματικος κομβος . οσοι συνδεονται ξερουν οτι δεν παει καλα.εχουμε παρακαλεσει πολους και εδω και 2 χρονια δεν εχει γινει καμοια βελτιωση.
vegas: ειναι πολυ μακρια και σχετικα χαμιλα για το κυκλο που αναφερομαι.
elessar : πολυ χαμιλος κομβος που εξυπηρετει του κοντινους. Η μορφολογια ειναι τετοια που δεν τον πιανουμε ουτε σε scan.

Θελω να ζητησω απο τα παιδια που ειναι κοντα και ειδικα swantzoff kai steliog poy ειδη εχουν ετοιμα ΑΡ εκει να σκεφτουν σοβαρα την περιπτωση να βαλουν μια omni κεραια για το πολυπαθο αυτο σημειο.
Εχουμε αναγκαστει να σινδεσοθμε κομβο στον diabolix (!!!) αφου εκει κοντα δεν υπαρχει τιποτα .Και αν καποιο αλλο παιδι ειναι διατεθιμενο να βοιθησει ας μας το πει

mazout
27-01-08, 17:28
Μετα την εξεταστικη θα σηκωσω εγω κομβο εκει. Twmn:MazoutNiki.

Ειναι συγγρου με φιλιππου η πολυκατοικια. Σκεφτομαι για 2 sectors για ΑΡ (αναλογως τα οικονομικα μου).

Το θεμα ειναι το blbink. Λεγαμε με τον Pc-killer να γινει bblink με diabolix. Εχω ενα routerboard333 με 3 interface. 2 interfaces gia AP και ενα για bblink.

Ελπιζω να λυθει το προβλημα της περιοχης.....

Maax
27-01-08, 18:13
Αναρωτιέμαι Νίκο dalai γιατί δεν στήνει κόμβο κάποιος απο τους φίλους σου που αναφέρεις? φωνάζουμε εδώ και πολύ καιρό οτι χρειαζόμαστε πολλά ΑΡ για δημιουργία μικρότερων και σταθερών σε απόσταση των bblink....

Steliosg
27-01-08, 23:30
Θελω να ζητησω απο τα παιδια που ειναι κοντα και ειδικα swantzoff kai steliog poy ειδη εχουν ετοιμα ΑΡ εκει να σκεφτουν σοβαρα την περιπτωση να βαλουν μια omni κεραια για το πολυπαθο αυτο σημειο.
Εχουμε αναγκαστει να σινδεσοθμε κομβο στον diabolix (!!!) αφου εκει κοντα δεν υπαρχει τιποτα .Και αν καποιο αλλο παιδι ειναι διατεθιμενο να βοιθησει ας μας το πει
Δεν έχω link σε εκείνο το σημείο είναι η δουλεία μου...
καπια στιγμή είχα στήσει δοκιμαστικό link και δεν προκειτε να ξαναστηθει...

dalai
27-01-08, 23:38
φιλε maax μακαρι να γινονταν (δεν το αποκλειω στο μελλον) αλλα τωρα δεν νομιζω να το καναν. Πως να πεις σε καποιον που δεν εχει κατεβασει ουτε ενα ΜΒ να δωσει 300 ευρω να συκωσει κομβο?
Ελπιζω στα παιδια που εχουν ηδη κομβο να σικωσουν μια ομνι να μας βοηθησουν . Εγω διστυχως δεν μπορω να βοηθησω γιατι ειμαι πολυ μακρια και με κρυβει και μια πολυκατοικια
Περισσοτερο ομως θα επιθυμουσα να ασχολιθουμε με το τι θα μπορουσαμε να κανουμε για να διορθωθει η κατασταση, παρα να αναλωνομαστε με το τι δεν καναμε τοσο καιρο και φτασαμε σε αυτη τη κατασταση.

Maax
28-01-08, 02:43
φιλε maax μακαρι να γινονταν (δεν το αποκλειω στο μελλον) αλλα τωρα δεν νομιζω να το καναν. Πως να πεις σε καποιον που δεν εχει κατεβασει ουτε ενα ΜΒ να δωσει 300 ευρω να συκωσει κομβο?
Ελπιζω στα παιδια που εχουν ηδη κομβο να σικωσουν μια ομνι να μας βοηθησουν . Εγω διστυχως δεν μπορω να βοηθησω γιατι ειμαι πολυ μακρια και με κρυβει και μια πολυκατοικια
Περισσοτερο ομως θα επιθυμουσα να ασχολιθουμε με το τι θα μπορουσαμε να κανουμε για να διορθωθει η κατασταση, παρα να αναλωνομαστε με το τι δεν καναμε τοσο καιρο και φτασαμε σε αυτη τη κατασταση.Μα για να διορθωθεί η κατάσταση σου λέω να στήσει κάποιος εκεί κόμβο, και αν στήσει κάποιος κόμβο θα χαίρετε να κατεβάζει και ας δώσει 300 ευρώ, δεν θα πάνε χαμένα.

dalai
28-01-08, 02:54
makari...

sakis
28-01-08, 03:07
To wthess:: pitagyros ακριβώς στην πλατεία αντιγονιδών θα σηκωθεί εντός μιας εβδομάδας...

ΥΓ. φυσικά η περιοχή εξυπηρετείται εδώ και χρόνια από το wthess:: morgul...
ΥΓ2. Συγγνώμη για τα greeklish αλλά με αυτά που διάβασα... το post διορθώθηκε.

mazout
28-01-08, 14:47
To wthess:: pitagyros ακριβώς στην πλατεία αντιγονιδών θα σηκωθεί εντός μιας εβδομάδας...

ΥΓ2. Συγγνώμη για τα greeklish αλλά με αυτά που διάβασα... το post διορθώθηκε.

Στον wthess::pitagyros θα μπει Omni? Αν ειναι οταν σηκωθει ο twmn::MazoutNiki εκει διπλα να μπει ενα sector να κοιταει απο την αλλη προς Αριστοτελους για να καληψει τις εκει αναγκες.

Μπορουμε να σκεφτουμε και την λυση ενος bblink wthess::pitagyros to twmn:: MazoutNiki . Υπαρχει περιπτωση να γινει κατι τετοιο?

Δηλαδη... wthess:: pitagyros ------> twmn:: MazoutNiki----> twmn:: Diabolix. Omni o pytagyros, sector o MazoutNiki. Τι λες?????

PC-KILLER
28-01-08, 19:50
Άντε και να δώσουν 300 ευρώ να σηκώσουν ένα κόμβο.
Να τον συντηρήσουν ξερόυν? Όσο καλή διάθεση και να έχουν κάποιος άλλος θα πρέπει να τρέχεις. Ποιος οεο?

dalai
28-01-08, 20:10

sto scan δεν εντοπιστηκε τετοιοσ κομβος. τις επομενες μερες θα ξανα ανεβω για αλλη μια προσπαθεια.Ας ελπισουμε να αποκτισει μια ποικιλια η περιοχη

dalai
28-01-08, 23:40
sakis υπαρχει αντιστοιχο site (οπως του wind για το twmn) για να δω τους κομβους του wthess ?

sakis
29-01-08, 01:57
sakis υπαρχει αντιστοιχο site (οπως του wind για το twmn) για να δω τους κομβους του wthess ?

Οι κόμβοι του wthess δεν φαίνονται σε χάρτη για λόγους που αφορούν τους ίδιους τους ιδιοκτήτες τους.
Στο wind του twmn υπάρχουν κόμβοι (ανάμεσά τους και ο δικός μου) ατόμων που ανήκουν στο wthess και προσφέρουν ελεύθερη πρόσβαση με AP.

dalai
28-03-08, 18:33
επαναφερω το θεμα, για να ρωτισω μηπως εχουμε κανα καλο νεο...
Καλω και τους client της περιοχης να δωσουν το παρον . Τουλαχιστον ζητηστε...

mazout
28-03-08, 18:47
επαναφερω το θεμα, για να ρωτισω μηπως εχουμε κανα καλο νεο...
Καλω και τους client της περιοχης να δωσουν το παρον . Τουλαχιστον ζητηστε...

Μεσα στην εβδομαδα θα σηκωθει συγγρου με φιλιππου ενας κομβος. Εχω μαζεψει ολα τα υλικα μου μενει να αγορασω μια omni.

Λιγο ακομα υπομονη.....!!!!!

swantz
10-04-08, 18:54
Εγώ να ρωτήσω ,σας ενδιαφέρει κόμβος ή access point?

dalai
17-04-08, 17:18
Εγώ να ρωτήσω ,σας ενδιαφέρει κόμβος ή access point?
ποια η διαφορα? Και τα δυο το ιδιο δεν ειναι.
Παντως καποιοι καλυφθηκαν απο τον mazout. (na nai kala o ανθρωπος :) )
Αλλα καλα θα κανεις να φτιαξεις και εσυ .