PDA

Επιστροφή στο Forum : Χαλκιδική Online ;-)

rottrex
03-12-04, 12:29
Με αφορμή την παρακάτω ατάκα του euri η φαντασία μου οργίασε λίγο...

Άντε και Χαλκιδική σε λίγο καιρό, για να έχουμε και τα λαπτόπια ή τα παλμτόπια στις παραλίες.

...και κατέληξε στον παρακάτω χάρτη :)...

Περιμένουμε λοιπόν 5-6 εθελοντές για να έχουμε το επόμενο καλοκαίρι δίκτυο στις παραλίες μας :wink:

Merlin_o_Magos
03-12-04, 13:29
H fasi dld tha einai na eimaste kalithea kai anti to vradaki na vgenoume me kamia touristria na stiinomaste sto forito pezontas call of duty :D :D :D

Jos3ph
03-12-04, 14:07
Κοίτα Rottrex , υπάρχει και άλλος δρόμος 8)

αυτό φαίνεται στον χάρτη που έκανα εγώ και ο κόμβος θα στηθεί με νέο υλικο τον Μάρτιο.

rottrex
03-12-04, 15:17
Κοίτα Rottrex , υπάρχει και άλλος δρόμος 8)

αυτό φαίνεται στον χάρτη που έκανα εγώ και ο κόμβος θα στηθεί με νέο υλικο τον Μάρτιο.

Μακάρι φίλε, αλλα από τα βουνά είναι λιγο δύσκολα τα πράγματα να βγάλεις λίνκ... η παραθαλάσσια διαδρομή είναι αρκετά πιο βατή :) Σκεύτικες να βάλεις λίνκ με Περαία ή Πλαγιάρι; Το λίνκ με Πανόραμα όπως το βλέπω λίγο μακρυνό μου έρχετε.. πρέπει να είναι κατι παραπάνω απο 15km..

Good luck :)

Soumaxeridis
03-12-04, 16:17
Δυστυχώς το link Περαία - Μηχανιώνα δεν περνάει με τίποτα, το έχουμε μελετήσει χεχε. Η Μηχανιώνα γενικά έχει πρόβλημα καθώς είναι πίσω από λόφο. Αφήστε τα όνειρα λέω εγώ, το δίκτυο έχει τη δική του βούληση και εξελίσσεται αυτό όπως θέλει από μόνο του :)

Jim-Armao
03-12-04, 16:27
Σωστά τα λέει ο Soumaxeridis.
Σαν κάτοικος της περιοχής το επιβεβαιώνω.

Όμως....

Έχω έναν θείο που μένει ακριβώς πάνω στη μύτη, στο μεγάλο καραμπουρνάκι. Από εκει φαίνεται πιάτο η Θεσσαλονίκη και όλη η παραλία Αγ. Τριάδα-Ν. Επιβάτες-Περαία..
Θα πάω να δω αν βλέπει προς Αγγελοχώρι-Μηχανιώνα.

Θα επανέλθω μόλις κάνω αυτοψία...

TEBELAKOS
03-12-04, 16:51
Με αφορμή την παρακάτω ατάκα του euri η φαντασία μου οργίασε λίγο...

Άντε και Χαλκιδική σε λίγο καιρό, για να έχουμε και τα λαπτόπια ή τα παλμτόπια στις παραλίες.

...και κατέληξε στον παρακάτω χάρτη :)...

Περιμένουμε λοιπόν 5-6 εθελοντές για να έχουμε το επόμενο καλοκαίρι δίκτυο στις παραλίες μας :wink:

θα συμφωνησω με τον τρελο roltrex 8α ειναι καταπληκτικη ιδεα,και αφου βλεπω μια ολοκληρη 8αλασσα................. :wink: :wink: :wink:

Jos3ph
03-12-04, 18:47
rottrex για να το προτείνω σημαίνει ότι ΑΡΙΣΤΗ ΟΠΤΙΚΗ ΕΠΑΦΗ με πανόραμα και καλικράτεια!
Ας βρεθεί κάποιος Πανόραμα από την μεριά της Θέρμης , και θα δείς θαύματα.

Lewis
03-12-04, 20:14
rottrex για να το προτείνω σημαίνει ότι ΑΡΙΣΤΗ ΟΠΤΙΚΗ ΕΠΑΦΗ με πανόραμα και καλικράτεια!
Ας βρεθεί κάποιος Πανόραμα από την μεριά της Θέρμης , και θα δείς θαύματα.

εφόσον έχεις διάθεση να συνδεθείς, καινα το πας και παραπέρα,
γιατί δεν βάζεις το σπίτι σου πάνω στην χάρτη,
μπας και σου βρούμε λύση ;

τόσες ταράτσες έχουμε γυρίσει, όλο και κάτι θάχουμε κατά νου...

jObo
04-12-04, 01:04
Dilono ksekathara oti exo prosbasi se taratses stis perioxes:
athitos, kallithea, kriopigi, kassandreia, sibiri, moudania.poseidi,paliouri.

:)

Prosagon
04-12-04, 04:22

Opatis o sinadelfos..... Ergolabos eisai?
:-p

Jos3ph
04-12-04, 12:53
NodeDB αριθμός 708 SAntoine

Είμαι λίγο πιο ψηλά απο το χωριό του Αγ. Αντωνίου.

Θα τραβήκσω φοτογραφίες μέσα στην εβδομάδα με τηλεφακό γιατί όντως η απόσταση είναι μεγάλη ως το πανόραμα. Αλλά η οπτική επαφή είναι άριστη.

Οταν λες χάρτη εννοείς αυτόν του NodeDB; ή κάποιον άλλον που δεν έχω υπ'όψιν;

jObo
04-12-04, 15:59
haha akous ekei ergolabos.

Aplos apo ekei einai i katagogi mou re. O pateras mou menei monima stin kallithea.

teddysim
04-12-04, 17:15
Xairomai na akouo sizitisi gia epektasi pros xalkidiki afou me endiaferei amesa (meno kato sxolari) kai na episimano mia akomh enallaktiki lisi gia na prospelasoume ton skopelo pou legetai lofos kardias-trilofou.
Sto psilotero shmeio tou loufou yparxei ena ktirio me ateleioth 8ea pros oles tis katef8inseis (nai kai ag.antonio) pou onomazetai "epipla mpoemhs". Den einai amesa gnostos mou alla mporo na tou miliso kai na proteino na mas paraxorisei ligo xoro sthn taratsa tou gia na stisoume keraies, me to azimioto gia ton idio (voip kai oti allo goustarei).Opoios endiaferetai as epikinonisei mazi mou gia parapano plirofories.

Steliosg
04-12-04, 17:56
An kai gia na po thn alhtheia nomizo oti einai ligo paratolmo kai yperbolika aisiodokso... kai ego mazi sas kali epitixia kai ean mporo na bohthiso aplos zhthste to... :-)

Prosagon
05-12-04, 02:58
haha akous ekei ergolabos.

Aplos apo ekei einai i katagogi mou re. O pateras mou menei monima stin kallithea.
E ama paizoun eksoxika, monimes katikies kai den simazebetai se kalithees, kriopiges kai ta resta.....
SE PANTREBOMAI!!!!
arkei na ksiriseis ta genia
:--pppppppppppppppppppp

RadioBuzzer
22-12-04, 22:06
Και να μην ξεχάσουμε το Ποσείδι εεε? Κανά-δυο Access Point σίγουρα, γιατί μαζεύει πολύ λαό. Φανταστείτε να παίζει ασύρματο CounterStrike από σκηνή σε σκηνή!

dk6
22-12-04, 22:19
καλό είναι να γίνονται άλλα πράματα στις σκηνές.... :wink:

έχεις καιρό να παίζεις counter-strike.. :P

[email protected]

Lewis
23-12-04, 00:55

[email protected]

μα, με τις γκόμενες θα παίζει couter strike....

ο ξεβράκωτος RadioBuzzer με το ούζι στο χέρι :lol: :lol:

PC-KILLER
23-12-04, 15:05
kalokairakh bradi sthn xalkidikh enas wireless kai mia touristria shzhtoun meta apo ena onoiremeno apogeuma sthn paralia:

touristria
- pame na mou dixeis to domatio sou, esti na ta poume kai ligo?
wireless frick
- mpa den mporw exw "paixnidi" apopse......

:twisted: :twisted: 8O

orestoubas
12-06-05, 01:59
Οπ, τώρα είδα αυτό το θέμα! Μετά από αρκετό καιρό, η Χαλκιδική επιστρέφει δρυμμύτερη 8) Πολύγυρος rulezzz Θέλω να δω τους ενδιαφερόμενους 8) :D

TEBELAKOS
12-06-05, 16:59

jobo!!!ευγε ευγε βρηκες ιδεα!!!!!!μενω ποτιδεα 8) 8) 8)

Mik
12-06-05, 18:28
Ενα link και στο πολυχρονο(joss) ωστε να μικρυνει η αποσταση καλιθεα-χανιωτη

alexandrosm
12-06-05, 21:46
Loipon mporw na kalipsw oli tin paralia apo kruopigi ews poluxrono...
ante kai oi upoloipo na ksekinisoume ta bblink....

kai episis.. me to deutero podi ti tha ginei??? kai me to trito?? mipws na pame kamia kuriaki stin ekklisia na kanoume kone???

orestoubas
12-06-05, 21:52
Ο μόνος "παπάς" που ενδιαφέρεται για σύρματα δίκτυα εκεί, είναι ο Παπα-shark!! Συμφώνησαν, με τον όρο να ονομαστεί το δίκτυο "Εν τω Χριστώ Αδελφικό Ασύρματο Πατριαρχικό Δίκτυο Μονής Μεγίστης Λαύρας και λοιπόν μοναστηρίων" :P Άντε να βρούμε και κάποιον απο Γαλάτιστα και Όλυνθο!!

jObo
13-06-05, 00:00
plaka plaka, ap'oso eimai se thesi na ksero iparxei gnu/linux koinotita sto oros :)

titos
13-06-05, 00:12
Mixaniona re paidia...meta einai eukola... :) :)

orion
13-06-05, 09:24
plaka plaka, ap'oso eimai se thesi na ksero iparxei gnu/linux koinotita sto oros :)
e tote ti ka8omaste ..figame gia agio oros.. ta exei ola :)

FM1
14-06-05, 07:20
Aφου ρε υπαρχει ετοιμη η Κατερινη , τι παιδευεστε ?

Αν γινει η ζευξη με Κατερινη , μια πασα στα Μουδανια και μετα τα υπολοιπα ειναι αλυσιδα ...

(Το μονο που εχω αμφιβολιες ειναι οτι η ζευξη θα περναει πανω απο θαλασσα πραγμα το οποιο δεν ειναι και πολυ καλο για αυτες τις συχνοτητες).

orestoubas
14-06-05, 11:19
Ναι, το ζωνάρι Fresnel ούτε σε αυτή τη περίπτωση δεν μας βοηθά... Στα 10km έχει πλατος γύρω στα 19m... Βουνό- με βουνό, και κανένας δεν θα μας ενοχλήσει...!

pavlaras1
15-06-05, 01:45

[email protected]

Λοιπον να σας ανακοινωσω το καλυτερο που μου συνεβηκε πριν απο 2 μηνες στα WEB της Ναυαρινου μετα της 01:00 ηρθε η μια κοπελα που τα ειχα μαζι της και επειδη δεν εβγαινα μαζι της ηρθε την ωρα που επαιζα Counter Strike 1,6 και μου εκανε "Blow Job" ελπιζω χωρις να μας ειδε κανεις και ελπιζω χωρις να καταλαβε κανεις τιποτα :)

Υποψιν οτι δεν μπορουσα να παιξω αφου ειχα τον εχθρο μπροστα μου και πυροβολουσα τον Ουρανο :P Φυσικα ολοι με κραζανε και οταν τους ελεγα τι γινοτανε δεν με πιστευαν νομιζαν οτι τους εκανα πλακα :D

Σας ενημερωνω οτι ειναι μια ενδιαφερον εμπειρια πρεπει να το δοκιμασετε εχει πολυ γελιο και αρκετη ευχαριστηση.

:D

NickL
15-06-05, 04:11
....μου εκανε "Blow Up"....
Καλό ακούγεται αυτό το blow up!!! :o
Μέχρι τώρα μου χαν κανει μόνο "Blowjob", τώρα θα τις λέω να μου το κανουν κι αυτό. Καλή φάση....

Pavlara έχεις κι αλλες τέτοιες εμπειρίες να μας εξιστορίσεις;;

Vagouridis
15-06-05, 04:56

[email protected]

Λοιπον να σας ανακοινωσω το καλυτερο που μου συνεβηκε πριν απο 2 μηνες στα WEB της Ναυαρινου μετα της 01:00 ηρθε η μια κοπελα που τα ειχα μαζι της και επειδη δεν εβγαινα μαζι της ηρθε την ωρα που επαιζα Counter Strike 1,6 και μου εκανε "Blow Up" ελπιζω χωρις να μας ειδε κανεις και ελπιζω χωρις να καταλαβε κανεις τιποτα :)
Υποψιν οτι δεν μπορουσα να παιξω αφου ειχα τον εχθρο μπροστα μου και πυροβολουσα τον Ουρανο :P Φυσικα ολοι με κραζανε και οταν τους ελεγα τι γινοτανε δεν με πιστευαν νομιζαν οτι τους εκανα πλακα :D
Σας ενημερωνω οτι ειναι μια ενδιαφερον εμπειρια πρεπει να το δοκιμασετε εχει πολυ γελιο και αρκετη ευχαριστηση.

Μενω στα σημεια
1) "και ελπιζω χωρις να καταλαβε κανεις τιποτα" αφου δεν καταλαβες τιποτα την ωρα του σκηνικου κατι περιεργο συνεβει...
2) "Blow Up" Undefined εκφραση. Και εδω ανακαλυπτουμε το περιεργο ( ο δαιμονιος ντετεκτιβ του σεξ Αντρεας παρε ολο το Κρεας ανακαλυψε για αλλη μια φορα το περιεργο).Παρολο το "φουσκωμα" που εφαγες λοιπον εξακολουθεις να μην καταλαβες τιποτα , παλι υποπτο....
3)Η εννοια τη πιπας στα αγγλικα ειναι blowJob και οχι blowup λοιπον , το τελευταιο υποδηλωνει τελικα οτι στα φουσκωσε τοσο πολυ που εφτασες να "πυροβολουσα τον Ουρανο" οποτε ειτε τοσο πολυ φουσκωμενα τα ειχες και ειχες τασεις για να γερνεις προς τα πισω ειτε φουσκωσαν τοσο πολυ και ανεβηκες σαν αεροστατο στον αερα .Αλλα και παλι εαν δεν καταλαβες τιποτα τοτε πρεπει να δοκιμασεις καποια θεραπεια , ο Αντρεας ειναι ευκαιρο ς παντως να μεσολαβησει για να σου βαλει λιγο κρεας , εαν και εκει παλι δεν νοιωσεις τιποτα τοτε μια ειναι λυση , ΞΥΠΝΑ

Vagouridis
15-06-05, 05:07
Τελικα ο δαιμονιος ντετεκτιβ Αντρεας στον γεμισα με Κρεας , ζητα συγνωμη για το παραπανω ποστ διοτι απλα ειχε αγνοια ,ο γουγλης εδωσε την λυση για το τι ειναι το blowup

Vagouridis
15-06-05, 05:09
Ωφειλω να ομολογησω οτι με αυτο που επαθες ολες οι παρενεργειες σου να μην νοιωθεις τιποτα και να τα εχεις χαμενα ειναι δικαιολογημενα , περαστικα σου φιλε μου.

pavlaras1
15-06-05, 17:33
Ηρθε η ωρα να πειτε και εσεις καμια δικια σας ιστορια :)
Ξερει κανεις το "Blow Up" στην Αριστοτελους - Θεσσαλονικη.
Απο εκει επιρεασμενος χρησιμιποιησα την λεξη :D
Παμε αυριο ή μεθαυριο για καμακι?
Με την ευκαιρεια να ανταλαξουμε γνωμες, αποψεις, ιδεες, εμπειριες :D
Α! Καλο ε?

Lewis
15-06-05, 18:34
Ηρθε η ωρα να πειτε και εσεις καμια δικια σας ιστορια :)
Ξερει κανεις το "Blow Up" στην Αριστοτελους - Θεσσαλονικη.
Απο εκει επιρεασμενος χρησιμιποιησα την λεξη :D
Παμε αυριο ή μεθαυριο για καμακι?
Με την ευκαιρεια να ανταλαξουμε γνωμες, αποψεις, ιδεες, εμπειριες :D
Α! Καλο ε?

δεν το κόβετε να πάτε σε κανένα adult site ?
πολλοί αναγνώστες, π.χ. PC-Killer είναι 15 χρονών..

ντροπή...

euri
15-06-05, 19:36
Χμμμμ, κάπου ψηλά στη σελίδα, όπως επίσης και χαμηλά γράφει:

twmn.net Forum Index -> Επέκταση Δικτύου

Ή μήπως έχω λάθος γραμματοσειρά και μου γράφει άλλα αντ' άλλων;

:x :evil:

pavlaras1
16-06-05, 00:32
:lol:
Οκ. Φιλοι μου θα το σταματησουμε εδω μιας και εχετε δικιο ξεχαστηκαμε και ξεφυγαμε :D
Παντως ητανε καλο γελασα πολυ και οσο δεν γελασα της τελευταιες μερες.
Παντως πλακα πλακα να βρεθουμε παλι σχετικα συντομα για κανα καφε ωστε να κανουμε και κανα χαβαλε.
Οποιος εχει την ιδια αποψη ας μου στειλει κανα προσωπικο μηνυμα για να βρεθουμε για κανα καφε στην παραλια ή οπου αλλου θελετε :)
Καλα να περνατε οτι και αν κανετε :P

dimkasta
16-06-05, 13:22
Ναι, το ζωνάρι Fresnel ούτε σε αυτή τη περίπτωση δεν μας βοηθά... Στα 10km έχει πλατος γύρω στα 19m... Βουνό- με βουνό, και κανένας δεν θα μας ενοχλήσει...!

Καλή φάση...
Κάπου στο AWMN το είχα προτείνει κι εγώ.
Και ό,τι περνάει από το λίνκ θα ξεροψήνεται... :lol:

alexandrosm
16-06-05, 15:05
Lewis den sbineis tin foto, kai basika olo to topic....