PDA

Επιστροφή στο Forum : Συγνώμη κύριε, ποιος είστε

RadioBuzzer
22-12-04, 22:21
Να ενημερώσουμε την κοινότητα ότι εδώ και μερικές μέρες "έσκασε μύτη" ένα καινούριο Access Point, στην περιοχή της Άνω Τούμπας (περίπου στην οδό Περαιβού). Ονομάζεται Gigabyte (και στους περισσότερους μας θύμισε γνωστή εταιρία πληροφορικής). Τις πρώτες μέρες "έπεσε" στο κανάλι 10, που βγαίνει η Μέδουσα και έσπειρε φυσικά τον πανικό. Σήμερα το βλέπω στο κανάλι 6, στο οποίο μάλιστα όταν πάω να συνδεθώ, τρελαίνει τα windows μου και βλέπω κανονικα ολόκληρο το backbone (αν και απ' ότι λέει ο Stargazer είμαι στην πραγματικότητα συνδεδεμένος με τη Μέδουσα).

Μυστήρια πράματα βρε παιδί μου. Αν έχει κανείς ιδέα τι γίνεται, και πρωτίστως ποιος είναι ο "καινούργιος μας γείτονας" ας ενημερώσει... Μέχρι τότε θα βγούμε καμιά βόλτα να δούμε τι γίνεται.

lpap
23-12-04, 00:18
Το μυστήριο μπορεί να λυθεί εύκολα:

Ένας φίλος συνδέθηκε στον κόμβο μέδουσα και επειδή δεν ήθελε να τραβήξει καλώδιο στο διαμέρισμα του από την ταράτσα, έβαλε σε ενέργεια το μυστηριώδες access point με το οποίο συνδέεται από το διαμέρισμα του. Και μέσω αυτού με τη μέδουσα και το twmn.

Για να το λαμβάνεις πρέπει να είσαι κοντά του, γιατί έχει μιά μικρή κεραία ενσωματωμένη στην πλακέτα. όντως είναι στην περαιβού.

Συγχαρητήρια για την ετοιμότητα.

το access point δουλεύει γύρω στις 5-6 ημέρες.

keep scanning που λέει και ο φίλος μας ο johny walker.

Lewis
23-12-04, 00:52

Ένας φίλος συνδέθηκε στον κόμβο μέδουσα και επειδή δεν ήθελε να τραβήξει καλώδιο στο διαμέρισμα του από την ταράτσα, έβαλε σε ενέργεια το μυστηριώδες access point με το οποίο συνδέεται από το διαμέρισμα του. Και μέσω αυτού με τη μέδουσα και το twmn.

κοντολογής ο Btri είναι πιά μέλος της ασύρματης κοινότητας ?

orion
23-12-04, 00:54
Απαραδεκτος ο φιλος σου!
Τι lameries ειναι αυτες?

:evil:

StargazeR
23-12-04, 09:18

Για να το λαμβάνεις πρέπει να είσαι κοντά του, γιατί έχει μιά μικρή κεραία ενσωματωμένη στην πλακέτα. όντως είναι στην περαιβού.

Συγχαρητήρια για την ετοιμότητα.

το access point δουλεύει γύρω στις 5-6 ημέρες.

keep scanning που λέει και ο φίλος μας ο johny walker.

Κάτσε γιατί μας μπέρδεψες τώρα....
Επειδή πλάκωσαν 2-3 καινούριοι στον κόμβο τις τελευταίες ημέρες...
Αυτό το Gigabyte είναι ο φίλος σου? Και πότε το έχει AP πότε το έχει client?
Και ποιός είναι ο φίλος σου?
Στείλε μου ένα PM ή email αν θες σε παρακαλώ...
Όπως και νά χει κάποια στιγμή που δε θα βρέχει θα κάνουμε μια βολτίτσα στη γειτονιά με PDA να ξέρουμε τι μας γίνεται.. 8)

Παρεπιπτόντως...
Δε ξέρω αν το καταλάβατε αλλά στο medusa είμαστε πλέον ποδoσφαιρική ομάδα...
Προπονητή έχουμε, πάμε και για αναπληρωματικούς τώρα..
:lol:

PC-KILLER
23-12-04, 14:59
ma to GIGABYTE ekpempei edw kai kati mhnes!!

lpap
23-12-04, 16:36
θα ενημερώσω τον ακατανόμαστο να δεί το forum και να απαντήσει ο ίδιος, αν θέλει βέβαι να κάνει κάτι τέτοιο.

btri
23-12-04, 16:38
Kalhspera stoys geitones kai mh.
Akomh kai ta pio mysthria pramata exoyn aplh lysh kai den xreiazetai na vgeite na me psaksete, eimai ontos sthn Perraivoy. Ta pramata isxyoyn opos ta exei grapsei o filos mou o lpap xarh sthn eygenikh voh8eia toy opoioy sth8hke to wifi mou, me monh diafora oti to gigabyte eksepempe peripoy septembrio kai oktovrio, meta stamathse kai ksanarxise prin 5-6 hmeres.
Are Lewis megaleeee, kontologis eimai o btri.
Leonida (Stargazer) otan 8eleis call me na ta poume voice

bye to all
btri

cmanas
23-12-04, 16:54
Το ιστορικό πρώτο post του btri στο wireless!

btri
23-12-04, 17:13
kalos se vrhka chris, kai pou eisai akoma.. 8)

btri

loucas
23-12-04, 17:15
Απαραδεκτος ο φιλος σου!
Τι lameries ειναι αυτες?

:evil:

καλά εσύ τώρα τι αρπάχτηκες :?:

orion
23-12-04, 17:37
giati mou tin dinei i nootropia na kano ego ti doulia mou kai na pane oloi oi alloina koureuonte..
giati ena dipolaki sta 50 metra apo to AP 8a dimiourgei provlima
giati mou tin dinoun oi lamerades!!!

RTFM :P

vilya
23-12-04, 17:52
Κι εγώ είμαι πολύ κοντά στην Περαιβού. Ελπίζω σε λίγες μέρες ή γενικά αυτόν τον καιρό να καταφέρω κι εγώ να συνδεθώ.. Προς το παρόν περιμένω να ξυπνήσει ο stargazer μάλλον μετά τη δουλειά! :lol:

btri
23-12-04, 17:53
den ksero poios eisai, alla sxetika me tis lameries, mh krineis eks' idion ta allotria.
enas apo toys skopoys ton asyrmaton diktyon pou einai se free band einai h ekma8hsh kai ayto prospa8o na kano kai ego.
An yparxei opoiodhpote provlhma poy ofeiletai se emena eyxaristos na zhthso sygnomh kai na prospa8hso na to dior8oso.
na kaneis xarakthrismoys omos xoris kan na ksereis emena h toys skopoys moy den einai oti pio eygeniko.

eyxaristo oloys gia thn katanohsh
btri

StargazeR
23-12-04, 18:15
Ο btri είναι εδώ και 5-6 ημέρες συνδεδεμένος...
Ο Gigabyte είναι άλλος προφανώς γιατί παίζει εδώ και πολύ καιρό...

Orion... χαλάααρωσε ;)

Btri Welcome, το τηλ. το έσβησα από το φόρουμ αλλά το έχω κρατήσει.
Θα πάρω λίγο αργότερα να μιλήσουμε.

StargazeR
23-12-04, 20:39
Λοιπόν το θέμα .. ξεκαθάρισε :oops: :oops:
Όποιος από τους γείτονες έχει οποιοδήποτε πρόβλημα μπορεί να με πάρει τηλ να το λύσουμε..

Συγνώμη και εκ μέρους του Orion....
Και καλές γιορτές σε όλους :D

RadioBuzzer
23-12-04, 22:35
8) ΟΚ. Έτσι εξηγούνται πολλά πράγματα γιατί οι βεράντες μας είναι σχεδόν απέναντι. Εγώ είμαι που κουνάω το χέρι!

Welcome to the wireless και με το καλό να πολλαπλασιαστούμε (και μεις και τα AP - :arrow: χεχε)!